Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZAMĚSNÁVÁNÍ OSOBY SE ZTP/P

Autor Vávra
Předmět ZAMĚSNÁVÁNÍ OSOBY SE ZTP/P
Dotaz

Dobrý den,

náš zaměstnanec se stal po úraze plně invalidním, ale chce u nás dále pracovat. Nemáme bezbariérové pracoviště a obáváme se zhoršení jeho zdravotního stavu. Rádi bychom mu vyšli vstříc, ale nevíme,co by měl doložit, abychom byli právně kryti, Stačí posouzení naší závodní lékařkou? Je držitel ZTP/P průkazu povnen sdělit závodnímu lékaři veškeré údaje o tom, proč mu byl byl vydán průkaz ZTP/P?

¨Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vávro,

nejlépe bude obrátit se na úřad práce, aby Vám přispěli na zřízení pracoviště k zaměstnávání osoby se zdravotním postižením. Tento příspěvek lze použít na úpravu pracoviště, případně na úpravu schodů apod. Tento příspěvek může být vyplacen až do výše cca 240 000,-Kč. Příjemce této dávky se však musí zaručit, že uvedený pracovník bude na pracovišti vykonávat činnost nejméně po dva následující roky.

S pozdravem.

Václav Krása