Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměsnávání inv. důchodců

Autor Pažoutová
Předmět zaměsnávání inv. důchodců
Dotaz

Dobrý den

Mám prosbu,dostala jsem kontakt na firmu,která zaměsnává invalidní důchodce,po dohodě jsme se sešli a paní co je v náborové kanceláři so okopírovala můj občanský průkaz a zdravotní kartu pojištěnce,další papíry tákající se zaměstnávání jsem si měla vyplnit doma a že přijedou a přivezou nenáročnou práci.Bohužel je to již měsíc a nikdo mě nenavštívil,telefonicky jsem se domluvila pouze jednou,paní slíbyla,že přijede,pak poslala SMS,že nepřijede a že mi zavolá,dnes nikdo mobil nezvedá a na SMS nereagují.Zajímalo by mě,jestli se dá zjistit,kolik tento podnikatel dostává příspěvek na jednoho zaměstnaného invalidu.Tento podnikatel pokud vím zaměstnává hodně postižených lidí,ale neplatí a práci dává jen pár lidem.Pravděpodobně jsem se stala obětí podvodníka,který jen pobírá příspěvky za postižené lidi.Kam bych měla nahlásit to,že si okopírovali mou občanku i zdr,kartu,někde tedy musím být registrovaná,aby mohl na mě dostávat úlevu,nebo dostávat příspěvek.Pokud má zaměstnáno několik stovek invalidů,má asi dobrý odečet na úlevách,ale to je podle mne podvod.

Ještě dodatek - za práci jsme měli dostávat dva tisíce a práce se nelimitovala,prý jsme postižení tak stačí jen tolik práce kolik zvládneme.Po dohodě Vám mohu zaslat adresu zaměstnavatele

Děkuji za odpověď, velice si cením Vaší práce pro nás postižené,hezký den přeje Lada

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pažoutová,

je pravděpodobné, že se jedná o nějakou podvodnou firmu. Problém je v tom, že ona Vás teoreticky může zaměstnávat a být z druhého konce republiky. Nejlépe by bylo dostavit se na ÚP a oznámit jim Vámi popsanou skutečnost a požádat je, aby v databázi zjistili, zda na Vaše rodné číslo není vyplácen příspěvek ÚP podle paragrafu 78, zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Na základě toho by ÚP mohl podat trestní oznámení na firmu.

S pozdravem Václav Krása