Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zálohy na zdravotní a důchodové pojištění u OSVČ při ČID 2.stupně

Autor Pavel
Předmět Zálohy na zdravotní a důchodové pojištění u OSVČ při ČID 2.stupně
Dotaz Vážený pane Kráso, nevím, jestli můj dotaz spadá do Vaší působnosti. Budu teď pobírat částečný invalidní důchod 2. stupně jako OSVČ. Jak to bude se zálohami na zdravotní a důchodové pojištění, budu je muset odvádět měsíčně a ve stejné výši jako zdravý? Manželka se mnou pracuje jako osoba spolupracující, za ni budu muset odvádět nadále měsíční platby ZP a DP? Děkuji Vám za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

jako příjemce ID II. stupně musíte platit zálohy na zdravotní a sociální pojištění jako ostatní lidé. Žádná úleva v této věci není. Úlevu pak budete mít až při daňovém přiznání u daně z příjmu.

S pozdravem Václav Krása