Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zákon o zaměstnanosti

Autor Martina Maříková
Předmět Zákon o zaměstnanosti
Dotaz

Dobrý den, nedávno jsem na základě svých zkušeností práce v chráněné dílně založila svoji chráněnou dílnu, protože je spousta dalších šikovných lidí, kteří jsou invalidní, ale práci jen tak neseženou. Možná bych překousla že souhlasíte se 75% příspěvkem na zaměstnávání , ale vcelku mi dost vadí příspěvek na náklady který se bude poskytovat jen pro zaměstnance pracující v místě sídla firmy (provozovně). Mám spostu šikovných lidiček , kteří bydlí cca 50 km od sídl firmy a nejsou schopni dojíždět do firmy. Já je objíždím vozím jim materiál a odvážím výrobky ,tak to se  mi vynaložené prostředky ani nevrátí , takže je budu muste propustit a vzít jen pracovníky z blízkého okolí. Kromě toho nešla jsem do podnikání pro zbohatnutí, ale já na něm ani nevydělám, protože náklady na provoz jsou vyšší než to co vyděláme. Jako invalida vím že mám dny kdy můžu pracovat a kdy prostě neudělám nic, takže to samé beru v potaz u svých zaměstnanců. Mám prostě dojem že v tomto případě jde o diskriminaci postižených lidí kteří nebydlí v blízkosti nějaké chráněnky, protože ani normální firma je nezaměstná.Nejsou schopni soustavné práce a věřte mi že žádný podnikatel nepotřebuje lidi co mu nevydělají peníze. A to že i invalidé nevyjdou jen s důchodem je fakt. Otázka zní, jak se tomuto bránit, je mi těch lidí líto. Ono i těch 25 % co budeme muset vydělat, nebo dát na mzdy a odvody pro mě bude těžko utažitelné, ale dál chodím i do zaměstnání abych toto nějak zvládla. Tato novela je podle mne jen překážka pro nás poctivce, kteří "dojedou" když to tak musím říct, na ty nepoctivé zaměstnavatele. Děkuji za reakci

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Maříková,

je to reakce na mnoho podvodníků, kteří zneužívali lidi v domácnostech k fiktivní práci. Ostatně jedná se o režijní náklady, které vy jako podnikatelka nemůžete mít, když vaši zaměstnanci pracují doma.

S pozdravem Václav Krása