Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o změnu pid na číd

Autor LIBUŠE HERDOVÁ
Předmět žádost o změnu pid na číd
Dotaz

 DOBRÝ   VEČER      ,,                                                                       ,,                                                       chtěla bych se zeptat ,zda mohu sama zažádat  o změnu pid na čid  .    pid mám 2roky podle-§39/1a ,vrátila jsem se do zaměstnání na  plný úvazek.Nechci být doma ,       Za odpověd´ děkuji.přeji hezký večer

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Herdová,

zákon s takovou možností nepočítá. Teoreticky, co není zakázáno je povoleno. Zákon připouští možnost  odmítnutí důchodu. Myslím si, že máte jednodušší způsob jak věc řešit. Normálně pracujte a až budete předvolána k novému posouzení zdravotního stavu, tak vzhledem k Vaší pracovní aktivitě Vám bude důchod změněn na ČID. Ovšem je také teoretická možnost, že Vám bude odebrán úplně.

S pozdravem Václav Krása