Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o plný ID

Autor Antonín
Předmět žádost o plný ID
Dotaz

Dobrý den.Prosím o radu

Před 13 lety byl mé manželce přiznán č.i.d.Její zdravotní stav se rok od roku zhoršuje.Výměr jejího důchdu je velice nízký,vzhledem k době,kdy jí byl vypočítáván.Jelikož máme ještě dvě dětska jsem nucen pracovat spoustu hodin přesčas,abych doplnil chybějící plat  mé manželky.Po celou dobu invalidyty nebyla ze strany ÚP nabídnuta ani jedna mořnost výdělku vzhledem k rozsáhlému zdr.omezení manželky.Před rokem byla dokonce vyřazena z ÚP,s tím,že práce pro ní se nenajde.Máme prosím vás nějaké možnosti,jak tuto situaci řešit,jak po fin.stránce,tak po stránce invalidyty?Je nějaká možnost,aby byl č.i.d.zvýšen?

Děkuji a přeji krásné svátky Vánoční

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Antoníne,

asi by bylo rozumné požádat o plný invalidní důchod. Pokud je příjem Vaší rodiny  vyšší než životní minimum rodiny, tak je situace složitá  a příliš prostoru na nějakou pomoc ze strany veřejných rozpočtů nelze očekávat. Pokud Vaše pani potřebuje  nějakou pomoc druhé osoby, mohla by požádat o příspěvek na péči, podle zákona o sociálních služba..

Přeji Vám pěkné vánoční svátky a všechno dobré v příštím roce.

S pozdravem Václav Krása