Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o invalidní důchod ?

Autor Hana Marková
Předmět Žádost o invalidní důchod ?
Dotaz Dobrý den pane Krása. Jsem nar.roku 1956.Od r.1973 pracuji ve zdravotnictví -registrovaná SZP. Posledních 6 let jsem pracovala v PL odd.geriatrie.Práce mne velmi bavila-bez potíží.Avšak mne chtěli přeložit na odd.,kde je většina imobilních pacientů.Mám 3x operaci KT(karp.tunely)Při obavě,že je to nadlimitní zátěž,mne staniční sestra doporučila donést potvrzení lékaře.Lékařka napsala,že nedoporučuje a já na tento vyžádaný doklad vyletěla na hodinu z prac. poměru.Výpis - neschopná pracovat jako všeobecná sestra.Po cca 40 letech vykonávané práce..Teď nevím,co dělat-jelikož se cítím být v normálním chodu ve zdravotnictví platná a mám 3 roky do důchodového věku.. To si mám požádat o ID? Vůbec tomu nerozumím.Kdo mi může pomoci vrátit - schopná SZP?? Děkuji Hana Marková Klatovy.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marková,

doporučuji Vám, abyste se okamžitě obrátila na inspektorát práce a požádala o prošetření celé situace. Ve Vašem případě lze s úspěchem podat pracovněprávní žalobu. K této věci je však nezbytné se obrátit na nějakého advokáta, protože pracovněprávní vztahy jsou složité. V každém případě se okamžitě eviujte na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, aby Vám nevznikl dluh na zdravotním pojištění a aby Vám byly započítány roky evidence do nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása