Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o informace o doplnění vzdělání s 1. stupněm inv. důchodu

Autor Ivana Štěrbová
Předmět Žádost o informace o doplnění vzdělání s 1. stupněm inv. důchodu
Dotaz

Dotaz:
Dobrý den. Ráda bych se zeptala na mou situaci. Od nového roku platí novela zákona,která mi, podle mé zaměstnavatelky zakazuje zvýšit si vzdělání. Studuji již třetím rokem a letos jsem měla školu zakončit maturitou. Ale podle nového zákona,když si zvýším kvalifikaci, sníží se mi procentuální pracovní neschopnost. Jsem v 1,invalidní skupině. Je tedy pravda, že pokud složím maturitu, přijdu o peníze z důchodu, i když není jisté, že s maturitou najdu práci,která splňuje omezení dané lékařem? neovlivňuje rozhodnutí komise také to, že jsem začala studovat již v roce 2007? Předem děkuji za odpověď. Ivana Štěrbová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Štěrbová,

Vašemu dotazu nerozumím. Zvýšení kvalifikace nemá žádný vliv na pracovní neschopnost ani na stupeň invalidity, proto prosím o případné další vysvětlení a zaměstnavatel pravděpodobně popletl několik věcí dohromady.

S pozdravem Václav Krása