Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o důchod

Autor Markéta
Předmět žádost o důchod
Dotaz Děkuji moc za odpověď, ale mám ještě jeden dotaz. 8.9.2014 mi končí prodloužení pracovní neschopnosti. Pokud nyní si zažádám o invalidní důchod, nemohu si již zažádat o prodloužení pracovní neschopnosti a tím budu bez financí? Jsem s dcerou sama, proto nemohu zůstat bez finančních prostředků. Nebo si mám ještě zažádat o prodloužení pracovní neschopnosti a po prodloužení si zažádat o in důchod? Děkuji moc za odpověď a přeji hezký zbytek dne. Markéta

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Markéto,

doporučuji Vám, abyste si požádala okamžitě o invalidní důchod a před zářím si opět požádala o prodloužení pracovní neschopnosti. Tyto dvě věci se úplně nevylučují. Pokud Vám bude stanoven ID například I. nebo II. stupně, tak nemocenské dávky nejsou nijak limitovány, tudíž můžete pobírat oboje.

S pozdravem Václav Krása