Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o dotaci

Autor Franta
Předmět žádost o dotaci
Dotaz

Dobrý den,

kde mohu zažádat o dotaci pro zřízení prcoviště pokud chci podnikat a mám plný inv. důchod a nejsem veden na ÚP?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Franto,

pokud nejste veden na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, nemůžete požádat o příspěvek na zřízení pracoviště ani o žádnou podporu v oblasti zaměstnávání. Skutečnost, že osoby pobírající III. ID se nemohou evidovat jako uchazeči o zaměstnání je diskriminující a má za následek i nemožnost čerpat podporu na zřízení pracoviště pro osoby se zdravotním postižením. Pouze pokud byste byl osobou, která může pracovvat za mimořádných podmínek - viz. § 39, odst. 4, písm. f), zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, musí Vás ÚP evidovat jako uchazeče o zaměstnání a potom byste zde mohl žádat o podporu Vašeho podnikání.

S pozdravem Václav Krása