Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost

Autor Milan Kotlár
Předmět Žádost
Dotaz

Dobrý den pane Krása chci se zeptat mám I.D.2 stupně je mi 60 let a ČSSZ mi oznámila že už mně nebudou volat ke komisi vzhledem mého zdravotního stavu a stáři jsem na úřadu práce už 3 roky a paní na úřadu práce mi říkala že jak nechci být už na úřadu práce tak můžu se odhlásit že se mi stejně počítá jenom 3 roky do důchodů a že stát za mně platí zdravotní pojištění tak Vás prosím o radu já bych chtěl se odhlásit z úřadu práce předem Vám děkuji.

                                                                                                                          Milan Kotlár

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kotláre,

pokud jste v evidenci již tři roky, tak opravdu pro Vás nemá žádný smysl, abyste byl dále přihlášen. Pracovnice ÚP Vám sdělila správné údaje.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.