Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

začátek podnikání

Autor Jana
Předmět začátek podnikání
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso opět potřebuji Vaše rady, jsem v ID 1.st. pracuji v chráněné dílně, kde mě propustí...rozhodla jsem se začít zkusit podnikat v oboru kosmetiky nejdřív mě čeká rekvalifikace...ale můj dotaz na Vás je zda místo klasické vedlejší činnosti, si můžu sama na sebe zřídit chráněnou dílnu, v našem městě žádná není a tudíž na úřadech nemají s tím zkušenosti a nic jsem se tam nedozvěděla i když byly příjemní. Mám si zjistit z jakého fondu jsou dotace, kde bych si tedy mohla zažádat? Jaké jsou kritéria? Vždyť jestli by to bylo tak jednoduché a každému to dali tak budem mít všichni chráněnou dílnu a měli by jsme práci. Prosím o nějaké informace jak postupovat moc Vám děkuji a přeji hezký den Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

dnes se neuvádí termín chráněná dílna, ale zaměstnavatel zaměstnávající více než 50 % OZP. Musela byste však každé pracovní místo zvlášřt charakterizovat a sepsat dohodu s ÚP. Pokud by Vám byla tato místa schválen, potom byste mohla obdržet příspěvek podle § 78, zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Současně byste mohla obdržet také příspěvek podle § 76, případně i příspěvek na zřízení jednotlivých pracovišť. Je však nutné jednat nejprve s ÚP. Jen Vás upozorňuji, že v současné době je na ÚP neuvěřitelný chaos a pochybuji tudíž, že budou schopni vše zúřadovat.

S pozdravem Václav Krása