Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vytvoření chráněného prac. místa

Autor Hrabětová
Předmět Vytvoření chráněného prac. místa
Dotaz Dobrý den pane Kráso pečlivě jsem pročetla Vaše odpovědi na dotazy osob se zdravotním omezením,avšak jsem na opačně straně , než lidé, kteří se na Vás obrací o radu . Jsem účetní malé společnosti-o počtu 3 zaměstnanců, z toho 2 osoby mají přiznány invalidní důchod 3. stupně. Jednatel, a zároveň zaměstnanec této společnosti mne požádal o prověření skutečnosti, zda lze uplatňovat slevy na zaměstnance, a zároveň firma-s.r.o., může od státu čerpat slevy na dani. Zaměstnancům s tímto přiznaným invalidním důchodem je uplatněna měsíční sleva na dani(420 Kč) a organizaci lze ročně odečíst z daně z příjmů 18-60 tis korun(poměrná část na zaměstnance). Můj dotaz je tedy zaměřen na možnosti čerpání dalších slev od státu,popřípadě se ptám, zda si myslíte, že vzhledem k počtu zaměstnanců lze požádat o vytvoření pracovně chráněného místa. předem děkuji za Váš čas

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hrabětová,

je to tak, že těch 18 - 60 tisíc lze odečíst z daňového základu. Zaměstnavatel však může přímo si odečíst daň na osobu, která pobírá III. stupeň ID, a to ve výši 5040,- Kč na jednoho. Dále byste mohli teoreticky být jako zaměstnavatel zaměstnávající více než 50 % OZP a pobírat na každého zaměstnance se zdravotním postižením částku 8800,- Kč na mzdy a dále až 2700,- Kč na zvýšené náklady způsobené zaměstnáváním OZP. K tomuto kroku je však potřeba provést tzv. vymezení chráněných pracovišť, což je docela složitý proces a nelze jej takto popsat. je nutné oslovit Úřad práce, požádat o vymezení chráněných pracovišť. Pokud tak ÚP učiní, tak vzhledem k počtu zaměstnanců, můžete být jako zaměstnavatel zaměstnávající více než 50 % OZP. To znamená, že můžete čerpat dávku podle § 78 zákona č. 435/2004 Sb., Zákon i prováděcí vyhláška určují podmínky pro vymezená pracovní místa.

Pokud neuplatníte dávku podle § 78, kde administrativa je poměrně složitá, můžete požádat o dávku podle § 76 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. tento příspěvek se poskytuje zaměstnavatelům, kteří zaměstnávají OZP na tzv. volném trhu. To znamená, že to není chráněný trh, kde zaměstnavatel má více než 50 % OZP. tento příspěvek je na zvýšené náklady související se zaměstnáváním OZP a činí maximálně 48 000,- Kč za rok na jednu osobu. V každém případě je nutné jednat s ÚP.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji