Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vystoupení z evid.ÚP a příspěvek na bydlení

Autor jana
Předmět vystoupení z evid.ÚP a příspěvek na bydlení
Dotaz

dobrý den,

jsem čid a bzla jsem 3 rokz v evidenci ÚP, pracovnice na ÚP mi sdělila, že se mohu odhlásit y evidence ÚP,PROTOŽE JAKO ČID MI YDRAVOTNÍ PLATÍ STÁT, A SOCIÁLNÍ MI JAKOŽTO ČID NEPLATÍ VŮBEC, A PROTOŽE NABÍDKZ NA PRÁCI S ÚP, BZLI VŽDZ TZ SAMÉ, KTERÍ JSEM SI NAŠLA NA INTERNETU A O REKVLIFIKACI JSEM SI MEILEM ŽÁDALA SAMA JIŽ DVAKRÁT NA PC, ODHLÁSILA JSEM SE ,ALE NZNÍ MNE NAPADÁ, YDA NENASTANOU NĚJAKÉ KIMPLIKACE U PŘÍSPĚVKU NA BZDLENÍ , KDZŽ JSEM SE ODHLÁSILA Y EVID ÚP, DOKUD JSEM BZLA V PLNÍM ID , PROBLÉM NEBZL, NEVÍM YDA SE NĚCO MENÍ , KDZŽ NNÍ JSEM V ČÁSTEČ, ID, VLEICE DĚKUJI YA RADU .JANA

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

domnívám se, že není důvod, abyste zrušila evidenci na ÚP jako uchazečka o zaměstnání. Oni mají takto povinnost Vám zaměstnání nabízet a třeba se opravdu někdy najde místo, to co Vám bude vyhovovat. Dále je lépe být v evidenci právě kvůli dávkám, jako je příspěvek na bydlení a podobně. Tím, že jste v evidenci vlastně říkáte, že usilujete o zaměstnání. Z tohoto pohledu je lépe v evidenci být.

S pozdravem Václav Krása