Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výše yplacení 3.stupně ID

Autor Petr David
Předmět Výše yplacení 3.stupně ID
Dotaz Dobrý den pane Krása, Zajímalo by mě jak se posuzuje výše invalidního důchodu. Mám 3.stupeň a dostávám cca 8.400 Kč. 2x jsem pracoval jako barman po 3 měsících celkem tedy 6 měsíců . Ale bohužel jsem to nezvládl po zdravotní strance. Důchod mi nestačí k vyžití. Co mihu dělat? P.S. Co znám lidi kolem sebe co mají stejné nebo menší problémy zdravotní, tak pobírají až přes 10.000 Kč. Předem děkuji za odpověď S pozdravem a přáním zdraví a sílu Petr David

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Davide,

ID se vyměřuje na základě výše příjmů a doby pojištění. Pravděpodobně jste měl nižší příjmy, a to třeba tím, že jste pracoval jako OSVČ a tudíž máte taky nižší důchod. Dělat toho moc nemůžete. Jediné, jak si zvýšit ID je přestat jej pobírat, pracovat a po té zkusit znovu požádat. To je však věc nereálná, takže Vám spíše doporučuji, abyste zkusil pracovat tři hodiny denně, což při III. stupni ID je tolerováno. Nejlépe bude, když se rekvalifikujte na jinou profesi.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji