Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výše podpory po plném invalidním důchodu

Autor Miloš Hladil
Předmět výše podpory po plném invalidním důchodu
Dotaz Dobrý den pane Kráso, chtěl bych Vás požádat o radu k výpočtu výše podpory v nezaměstnanosti po ukončení plného invalidního důchodu. Jsem bývalí řidič a tuto činnost jsem vykonával po dobu 42 let. V 62 letech jsem odešel z tohoto zaměstnání do plného invalidního důchodu, kde jsem byl 14 měsíců. Nyní my byl plný inv.důchod odebrán a snížen na částečný inv.důchod 1 stupně. Důchod jsem pobíral ve výši 12.050,- po celou dobu. Nyní jsem se nahlásil na UP, kde jsem dostal podporu pouze cca. 3500,-. Je tato částka, kterou my vypočítal UP správná?? Děkuji za Váš čas a odpověď. S pozdravem Hladil.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hladile,

vůbec nerozumím tomu, proč jste na ÚP a proč si nepožádáte o starobní důchod. Výpočet podpory v nezaměstnanosti správný, protože vychází z minimální mzdy, neboť Vy jste posledních 14 měsíců nepracoval. Přesto jste ve věku, kdy máte nárok na starobní důchod a prodlužováním doby žádosti o tento důchod, kdy nemáte výdělek, Vám může Váš starobní důchod ještě snížit. při řádném starobním důchodu můžete být i zaměstnán.

S pozdravem Václav Krása