Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výše invalidního důchodu při změně z druhého na třetí stupeň

Autor Alena Kučerová
Předmět výše invalidního důchodu při změně z druhého na třetí stupeň
Dotaz

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu.  Od roku 1982 jsem byla plně invalidní, pak průběžně částečně invalidní a do dubna 2015  mi pak byla přiznána invalidita 3. stupně. Současně jsem byla od roku 1983 zaměstnána a od roku 1995 jsem pracovala jako OSVČ a až dosud z výdělků platila sociální pojištění.

Nyní mi byla změněna invalidita z druhého stupně na třetí, ale důchod mi byl vypočítán pouze jako přepočet koeficientem a výdělky z předchozích let neměli na výpočet invalidního důchodu vliv.

Ráda bych se zeptala, zda byl tento postup výpočtu správný

 

Děkuji za odpověď

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kučerová,

obávám se, že tento postup je dle zákona, ale souhlasím s Vámi, že je špatný. Toto je věc, kterou zadám našim právníkům, protože Váš ID III. stupně by se měl prioritně odvýjet od výdělku a nikoliv od původní výše ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.