Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výše dotací pro PID

Autor Zdenka
Předmět Výše dotací pro PID
Dotaz

Ještě k dotacím pro PID......Nejsem vedena na úřadu práce. Mám od začátku PID a zaměstnaná jsem byla jen u chráněné dílny ( ti právě dostávali na mě dotace od státu )..... Teď jsem od nich odešla a hledám si nový přivýdělek. Proto chci vědět, zda by nový zaměstnavatel měl nárok zažádat o dotace jako to bylo u chráněné dílny. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zdenko,

chráněné dílny dostávají příspěvek podle § 78, zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, který je poskytován na zaměstnané osoby v ID, v případě, že podíl těchto zaměstnanců je vyšší než 50 % ze všech zaměstnanců chráněné dílny. Tento příspěvek činí 8 000,- Kč měsíčně. Váš nový zaměstnavatel by musel splňovat výše uvedené procento.

S pozdravem Václav Krása