Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výše dotací pro PID

Autor Zdenka
Předmět Výše dotací pro PID
Dotaz

Děkuji za odpověď a ještě bych měla jeden dotaz, zda by zaměstnavatel měl nárok na dotace od státu pro PID, když pro mě vytvoří pracovní místo a jaká  částka by to asi byla při těch 15 hod. týdně. Moc děkuji a přeji hezký den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zdenko,

tato otázka je složitější. Možnost přiznat zaměstnavateli příspěvek na vytvoření chráněného pracoviště pro zaměstnance se zdravotním postižením je pouze v případě, že zaměstnavatel vytvoří takové místo pro osobu, která je vedena na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání. Pokud již pracujete tak není možno a takový příspěvek požádat.

S pozdravem Václav Krása