Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výše dotace od státu pro zaměstnavatele

Autor Petr Brzobohatý
Předmět Výše dotace od státu pro zaměstnavatele
Dotaz Dobrý den p.Krása, chtěl bych se zeptat.Je mi 37 let a jsem ID 3.stupně a pracuji na plný úvazek.Zaměstnavatel mi dává najevo, že pracuji pomaleji než druzí(zdravý zaměstnanci).Tvrdí , že mu tolik nevydělám, já to oponuji tím,že jsem ID ,dělám trochu pomaleji, ale zaměstnavatel na mě dostává nějaké dotace.Můžete mi prosím napsat jestli nějaké dotace zaměstnavatel na mě měsíčně (či ročně dostává) a asi kolik a jestli si mě může odepisovat z daní? Předem mockrát děkuji S pozdravem Petr Brzobohatý

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Brzobohatý,

pokud jste zaměstnaný na pracovišti, kde je více než 50 % OZP - chráněná dílna, tak Váš zaměstnavatel na Vás obdrží celkem 12 000,- Kč. Pokud jste zaměstnaný na tzv. volném trhu práce a jste jeden z mála zaměstnanců se zdravotním postižením, tak zaměstnavatel může požádat o příspěvek podle § 76 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, a to ve výši 48 000,- Kč ročně. Dále může na Vás uplatnit slevu, pokud máte průkaz ZTP, tak 18 000,- Kč slevu na dani, pokud jste držitel průkazu ZTP/P, tak sleva na dani z příjmu činí 60 000,- Kč ročně.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji