Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výše dotace

Autor Nosková
Předmět Výše dotace
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, zajímalo by mně jaká výše dotace se poskytuje zaměstnavateli na osobu zdravotně postiženou, když tento zaměstnavatel provozuje chráněnou dílnu? Konkrétně mně zajímá, zaměstná-li  zaměstnavatel  např. 10  ZP zaměstnanců dle prac. smlouvy na 2 hodiny denně za 3000,- Kč a 7 ZP  zaměstnanců na 4 hodiny denně za 5 000,- Kč - jestli pobírá na všechny osoby ZP  stejnou výši dotace tedy 8000,- Kč bez ohledu na to, na kolik hodin je pracovní úvazek sjednán?

Nebo dostane zaměstnavatel proplaceno od ÚP jen to, co  za zaměstnance zaplatil, tedy čistou mzdu, sociální a zdravotní poj. zaměstnavatele po předložení výplatních pásek?

Předem děkuji za odpověď Nosková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nosková,

příspěvek podle § 78 zákona o zaměstnanosti se přiznává podle výše vyplacené mzdy, včetně odvodů. Maximálně však 8000,- Kč. Dále může chráněná dílna uplatnit tzv. režijní náklady, a to podle § 76 uvedeného zákona, a to maximálně do výše 2000,- Kč měsíčně, přičemž tyto náklady musí být prokazatelné a musí být v souvislosti s prací OZP. Způsob předkládání podkladů pro žádost o přiznání příspěvku Vám sdělí příslušný úřad práce.

S pozdravem Václav Krása