Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vyrovnání daní

Autor Libuše
Předmět Vyrovnání daní
Dotaz

Dobrý den,

Pracuji pro firmu, která pobírá na své invalidní zaměstnance dotaci. Za svoji práci máme přiznáno zhruba 6500Kč hrubého a z toho nám ještě strhnou daně a  2700Kč měsíčně po dobu 12ti měsíců, za kurz angličtiny přez počítač, ( který byl automaticky každému zaměstnanci v rámci zvýšení kvality práce a vzdělání ) . Zůstává nám zhruba 3000Kč čistého. Zajímá mě, jestli se tahle částka odpočítává z daní pokud nám díky této situaci budou nějaké peníze vráceny, jestli nám je povinen zaměstnavatel vyrovnání vyplatit a zda se o tom vůbec dozvím. 

Nevím, zda jsem svůj dotaz vysvětlila  dost srozumitelně a jestli se dá  z výše uvedeného dotazu cokoliv pochopit, ale pokud ano, tak Vám pane Kráso děkuji za odpověď.

Liba

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Libuše,

pravděpodobně pracujete pro zaměstnavatele, který evidentně zneužívá Vaší situaci. Kurz za 2.700,-Kč měsíčně je nesmírně předražený a neodpovídá pravděpodobně tomu co Vám je za tuto částku nabízeno. Za tyto peníze byste mohla mít návštěvu lektorky prakticky každý všední den. Musím konstatovat, že podobně postupuje i řada jiných zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají osoby se zdravotním postižením. To znamená, že ani při vyúčtování daní Vám nebude nic vráceno a ani si nebudete pravděpodobně moci kurz angličtiny započítat do daňového základu, protože zaměstnavatele Vám určitě nedá potvrzení o absolvování tohoto kurzu. Je mi líto, že nemám pro Vás příznivější zprávu.

S pozdravem.

Václav Krása