Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpověď,renta,odstupné

Autor Renáta Brudná
Předmět Výpověď,renta,odstupné
Dotaz

Dobrý den,pane Krása.Byla jsem zaměstnána na dobu určitou do 30.6.2015.Od 1.7.2015 jsem měla dostat smlouvu na dobu na neurčito.V únoru 2015 jsem nepřešla přes preventivní prohlídku MMG.Mám oboustranně středně těžké poškození karpálů.Od 1.6.2015 jsem na nemocenské.Byla mi přiznána nemoc z povolání na pravou ruku.Jsem po operaci PHK.Po Novém roce mě čeká levá,na kterou nemoc z povolání nemám.Od účetní z firmy jsem se dověděla,že pro mě lehčí práci nemají,že mi skončila smlouva a tím mám automaticky výpověď.Prý mi ji nemusí dávat písemně.Po ukončení PN se mám stavit pro zápočet.Mám v mém případě nárok na rentu,odstupné a písemnou výpověď?Vedení firmy se mnou nekomunikuje.Jak je to prosím s novým bodováním nemoci z povolání?Od 1.10.2015 je prý v platnosti 1bod-250Kč. já dostala 20.10 2015 1bod-120Kč. Je to tak vpořádku?Velice Vám děkuji za odpovědi.Mých dotazů je víc a nevím kam se obrátit

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Brudná,

to je složitá věc, na kterou by bylo vhodné využít právní poradnu. Vzhledem k tomu, že Vám skončila pracovní smlouva na dobu určitou, tak určitě nemusíte dostávat výpověď, Váš pracovní poměr skončil. Domnívám se však, že byste měla mít právo na rentu z důvodu nemoci z povolání. je také důležité jestli zaměstnavatel s Vámi sepsal protokol o nemoci z povolání. Ještě jednou doporučuji právníka.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji