Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výpovední lhůta a dovolená

Autor lenka s.
Předmět výpovední lhůta a dovolená
Dotaz

dobrý den, jsem invalidní ve třetím stupni, dosud jsem byla od 15.10.2013 do 16.6.2014 v pracovní neschopnosti, tu jsem ukončila a nastoupila do práce, kde jsem podala výpoved s dvoumesíční výpovední lhůtou.tedy budu končit k 31.8.2014.pracuji ve školství, jde o to že po dobu výpovední lhůty a to v červenci má naše škola zavřeno a zamestnanci si vždy povinne vybírají dovolenou.já ale podle mého názoru tolik dovolené nemám a ze strany zamestnavatele mi bylo řečeno, že mi dovolenou dá a co bude navíc tak mu finance vrátím. me se to ale nezdá, lze vůbec vybírat dovolenou na kterou nemám nárok a nemel by mi např. zamestnavatel poskytnout náhradní práci a nebo pokud pro mme práci nemá tak např. nechat doma za snížení financí? dekuji vám za odpoved, vážím si vaší pomoci

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

je to tak, že po vyčerpání řádné dovolené Vám může dát neplacené pracovní volno, takže je to opačně. Zaměstnavatel Vám neplatí mzdu a nemusíte nic vracet.

S pozdravem Václav Krása