Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výpověd ze zdravotniho důvodu

Autor Marie Haluškova
Předmět výpověd ze zdravotniho důvodu
Dotaz Dobrý den,jsem v invad.důch.1 mám když mě p.doktorka napíše že nemohu vykonávat praci v Bille nesmím zatězovat ruce a přetěžovat.bude mě to stačit?Já bych chtěla aby mě dal podnik výpověd 2 měsíční když jim dám papír od doktorky,3.11 2012 tak se mi bude výpověd od 1.12 2012 do 31.1 2013 děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Halušková,

pokud Vám dá Váš zaměstnavatel výpověď z důvodu zdravotního stavu, tak nemáte nárok na dvouměsíční odstupné. Pouze pokud by to byla výpověď z důvodu organizačních nebo restruktualizace. Proto bych Vám nedoporučoval vykonávat nátlak na zaměstnavatel, aby Vám dal výpověď ze zdravotních důvodů.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.