Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpověd ze zdravotních důvodů

Autor Markéta
Předmět Výpověd ze zdravotních důvodů
Dotaz

Dobrý večer,zajímalo by mě,když bych dala výpověd ze zdravotních důvodů-mám dlouhodobé potíže se zádama.A zaměstnavatel s výpovědí souhlasí,jelikož už v práci nepodávám takové výkony.Je nutná 2 měsíční výpovědní lhůta,nebo ji může zaměstnavatel skrátit.A bude mi náležet plná podpora v nezaměstanosti?Předem děkuji za odpověd.S pozdravem Markéta

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Markéto,

na Vašem místě bych v žádném případě nepodával výpověď z pracovního poměru, a to ani ze zdravotních důvodů. Vystavujete se nebezpečí, že nebudete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. Vždy je pro Vás výhodnější, když dostanete výpověď, byť třeba ze zdravotních důvodů. Zaměstnavatel toptiž musí prokázat, že pro Vás nemá jiné vhodné pracovní uplatnění, a tužíž pak nebudete mít problém s podporou v nezaměstnanosti. Při výpovědi pracovního poměru z důvodu zdravotního stavu nemusí být dodržována výpovědní lhůta.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.