Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpověď ze zdravotnich duvodu

Autor Pokorná Květoslava
Předmět Výpověď ze zdravotnich duvodu
Dotaz Dobrý den,chtela bych poradit jak mám dál postupovat.Mám částečný in.duchod,a ze zdravotních duvodu jsem byla přeřazena na jinou práci,která mi zdravotně nevyhovuje.Mohu dát okamžitou výpověď?Mám nárok na odstupné? Děkuji Pokorná

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pokorná,

pokud dáte Vy výpověď, tak nemáte nárok na odstupné. Pokud jste byla přeřazena na jinou práci bez Vašeho souhlasu, doporučuji Vám se obrátit na Inspekci práce, která má pracoviště v každém okresním městě. Pokud dáte výpověď, tak máte nárok na sníženou podporu v nezaměstnanosti. Domnívám se, že by bylo lepší se pokusit se zaměstnavatelem dohodnout, případně za pomoci Inspekce práce.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji