Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpověď ze zdravotních důvodů

Autor František Pařízek
Předmět Výpověď ze zdravotních důvodů
Dotaz

Dobrý den Vážený pane Kráso,

chystám se podat výpověď u firmy kde pracuji od května 2014 - ze zdravotních důvodů.

V říjnu tohoto roku mi byl po přezkumu posudkovým lékařem vrácen plný invalidní důchod a bylo mi doporučeno kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu ukončit veškerou pracovní aktivitu. Prosím Vás o to, kdyby jste byl tak hodný a napsal mi, jakým způsobem mám výpověď podat a jaký je tedy další postup. Mám smlouvu na dobu určitou do 30.6.2015 s dvouměsíční výpovědní dobou.

Předem moc děkuji za Vaši odpověď, přeju krásné prožití svátků Vánočních Vám i celé Vaší rodině.

 

Pařízek, Brno

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pařízku,

pokud Vám stanoven plný ID a Vy ze zdravotních důvodů nemůžete vykonávat činnost, kterou jstre vykonával, tak zaměstnavatel má právo Vám ukončit pracovní poměr ze zdravotních důvodů, a to bez odstupného. nejlépe by bylo, kdybyste se se zaměsnavatelem dohodli na ukončení pracovního poměru s odstupným dohodou. Pokud nebude souhlasit, nemáte jinou možnost. Pokud nemáte v rozhodnutí o ID III. stupně napsáno, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, tak Vám doporučuji, aby Vaše pracovní angažovanost nebyla větší než 3 hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása