Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vypoved ze zdravotnich duvodu

Autor zaborskavera
Předmět vypoved ze zdravotnich duvodu
Dotaz

dobry den mam dotaz mam priznany inv.duchod 1.stupne ,byla sem v zamestnani jim to zdelit a bylo mi receno,ze praci pro me nemaji a vedouci mi dala papiry k lekarce ktera uvedla ze zamestnanec pozbyl dlouhodobe zdravotni zpusobilost.Chteji mi dat dohodu paragraf52e muzu ji podepsat a budu mit narok na podporu .DEkuji za odpoved

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Záborská,

domnívám se, že na tuto dohodu nemáte přistoupit, protože byste mohla mít potíže s podporou v nezaměstnanosti, protože Vy vlastně souhlasíte s tím, že budete propuštěna. Když nebudete souhlasit, tak Vám dá zaměstnavatel výpověď ze dzravotních důvodů, pak nemáte nárok na odstupné, ale měla byste mít nárok na podporu v nezaměstnanosti, která je pobírána více měsíců v nižší částce než je Váš plat. Záleží na vašem rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.