Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výpověď ze zaměstnání a zda-li mám nárok na podporu od úřadu práce

Autor Jupová Jiřina
Předmět výpověď ze zaměstnání a zda-li mám nárok na podporu od úřadu práce
Dotaz Dobrý den pane Kráso, prosím o informaci, zda-li když dám výpověď zaměstnavateli dle §50 (bez udání důvodu) - budu mít nárok na vyplácení podpory v nezaměstnanosti? V naší společnosti se strašně mění lidi a s tím i souvisí zastupování a měnění pracovních úkolů.Já za poslední dva roky se mám učit již třetí pozici. Zaučování u nás probíhá tím způsobem, že je všechna práce předána během několika hodin a vzhledem k mému věku 59 let již nejsem schopna za 14 dní převzít práci za kolegy, kteří se stejnou práci zaučovali třeba pod vedením odcházejícího zaměstnance třeba 2 měsíce. Jsem psychicky z těchto změn a požadavků vystresovaná, bojím se vykonávat jakoukoli novou pracovní činnost a mě toto deptá a chodím do práce ve strašném stresovém vypětí.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jupová,

pokud dáte sama výpověď bez udání důvodů, nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti. Můžete se pouze přihlásit jako uchazečka o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása