Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpověď ze zaměstnání

Autor Rabochová Martina
Předmět Výpověď ze zaměstnání
Dotaz

Dobrý den

Omlouvám se , ale odpověď na můj dotaz jsem nikde nenašla a proto si dovoluji oslovit Vás. Od 2/2015 jsem v pracovní neschopnosti v současné době jsem obdržela rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu III stupně . Jsem stále zaměstnána na HP u České pošty a nevím zda musím podat výpověď , protože zaměstnavatel bohužel nemá pracovní pozici , kterou bych mohla se svojí nemocí vykonávat a ani není možné u České pošty pracovat na zkrácený úvazek .

Děkuji Vám za odpověď

Rabochová Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Rabochová,

pokud nemáte v rozhodnutí o ID III. stupně, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, tak Vám doporučuji, abyste pracovala nejdéle tři hodiny denně. Pošta by Vám měla sama dát výpověď, a to z důvodu zdravotního stavu. Předpokládám, že se tak stane na základě doporučení závodního lékaře. Problém je v tom, že nebudete mít nárok na odstupné a můžete být evidována na ÚP pouze jako zájemce o práci a nikoliv jako uchazečka o práci. Má to ten důsledek, že nemáte nárok ani podporu nezaměstnanosti. Vše by však zůsalo stejné i v případě, že dáte výpověď Vy.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy  na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.