Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výpověď ze zaměstnání

Autor Aleš Rejthar
Předmět výpověď ze zaměstnání
Dotaz

Dobrý den, zřejmě z důvodu krize se v naší společnosti chystá zeštíhlení kádru, tedy propouštění. Jsem držitelem průkazu ZTP s diagnózou Morbus Bechtěrev, moje manželka je v současné době se 2 dětmi na mateřské dovolené. Pokud by se mě mělo propouštění týkat, mám nějakou obranu?

Velice děkuji za odpověď.

Aleš Rejthar

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Rejhare,

možnost obrany držitelů průkazu ZTP při ukončení pracovního poměru  není žádná. Osoby se zdravotním postižením z hlediska pracovně-právních vztahů nepožívají žádnou mimožádnou ochranu. Jedinou obranu vidím v situaci, kdy by došlo k propouštění přednostně pracovníků se zdravotním postižením. Pak by se jednalo o diskriminaci z důvodu zdravotního postižení a bylo by možné uplatnit ustanovení "antidiskriminačního zákona".

S pozdravem.

Václav Krása