Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výpověď z pracovního poměru

Autor Zdeněk
Předmět výpověď z pracovního poměru
Dotaz Dobrý den. Mám invalidní důchod III.stupně a průkaz ZTP. Jsem zaměstnán v chráněné dílně na zkrácený úvazek na dobu určitou. Jednou prodloužena o další rok a končí mi v říjnu 2020. Může mi dát zaměstnavatel okamžitou výpověď pro nadbytečnost. Z důvodu COVID-19 ( koronaviru ) se firmě nedaří zabezpečit dostatek práce pro nás pro všechny co tam děláme. Předem vám moc děkuji. Zdeněk

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zdeňku,

pokud máte pracovní smlouvu na dobu určitou, tak zaměstnavatel s Vámi nemůže rozvázat pracovní poměr do doby ukončení smlouvy. Musel by se s Vámi na ukončení pracovní smlouvy dohodnout. Váš zaměstnavatel dostává 75 % výše Vašeho platu jako dávku z MPSV ČR. Z tohoto důvodu nevidím důvod k ukončení Vašeho pracovního poměru. Pokud nedáte souhlas, tak nemůže nic dělat.

S pozdravem Václav Krása