Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpověd z práce

Autor Petr Musil
Předmět Výpověd z práce
Dotaz

Dobry den p. Kráso

Jsem zaměstnán u jedné nejmenované firmi kde mám smlouvu na dobu neurčitou,která mě chce bezduvodně propustit. Je pravda , že když se chcou člověka zbavit, vždy si najdou něco co jim nebude vyhovovat. Jsem častečný duchodce 1st.  Mohu se nějak bránit a nebo vyplivají z mého postižení pro mě nějaké výhody? Z doslechu jsem slyšel, že to není tak jednoduché propustit čast.invalidu , ale nevim co je natom pravdy.

Děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Musile,

příjemce ID nemá vyšší ochranu než ostatní zaměstnanci. Zaměstnavatel Vás však nemůže propustit jen tak, musí mít k tomu nějaký důvod. Buď máte nějaké pracovní prohřešky, nebo závodní lékař rozhodl, že ze zdravotních důvodů nemůžete vykonávat současnou práci. Posledním důvoden je, že zaměstnavatel Vaši pozici uvede jako nadbytečnou. Z hlediska zákoníku práce by Vám měl nabídnout jiné vhodné zaměstnání. Pokud tak neučinil, měl byste se bránit. Doporučuji Vám, obrátit se inspekci práce, nebo na právní poradnu odborů.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz