Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpověd z HPP dohodou a přijetí na DoPP na 1 rok

Autor Zdenka Šimkovičová
Předmět Výpověd z HPP dohodou a přijetí na DoPP na 1 rok
Dotaz

Dobrý den,

     jsem v ID II st. OSSZ mě chtěla dát III.st. ID, ale já jsem byla domluvena se zaměstnavatelem soukromé firmy, že mě smlouvu neukončí a, že budu moct ve firmě dál pracovat na HPP. Ale k 31.1.2014 všem zaměstnancům ukončili pracovní smlouvy s tím,. že jsme od 1.2.2014 zaměstnanci nové firmy mě však nedali HPP ale DoPP. Na moji otázku proč? Bylo asi pro nadbytečnost (na práci jsme 2),ale protože mě propustili a hned mi dali smlouvu DoPP nemám nárok na odstupné.

Byla jsem na Úřadě práce kde mi sdělili, že nárok na příspěvek v nezaměstnanosti mám.Musím se ale do tří dnů nahlásit-problém nové smlouvy jsme dostali až 23.3.2014 a to ještě bez razítka nové organizace.

Chtěla bych se zeptat, zda je toto vůbec u osoby zdravotně postižené (nemám nohu) oprávněné??? A když ne tak co mám proti tomu udělat???

Děkuji moc za ochotu a jako poděkování posílám menší obnos na výše uvedený účet

Zdenka Šimkovičová

Janov 229

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šimkovičová,

osoba se ZP nepožívá zvláštní ochrany v rámci zákoníku práce. V této věci máte stejné podmínky jako ostatní zaměstnanci. Domnívám se však, že se můžete obrátit na inspekci práce, která má pracoviště v každém okrese.

Děkuji Vám za Váš příspěvek na účet NRZP ČR.

Také Vám doporučuji, abyste se hned přihlásila na ÚP, aby Vám byla vyplácena podpora v nezaměstnanosti. Na inspekci práce by se měli obrátit všichni zaměstnanci, se kterými bylo podobně nakládáno.

S pozdravem Václav Krása