Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vypoved ve zk.době

Autor Jana Lorenzova
Předmět vypoved ve zk.době
Dotaz Vazeny pane Krasa,manzel je pozivatelem inval.duchodu 1.st.Ma vlekle problemy s koncetinou.Nastoupil do zamestnani, predlozil Rozhodnuti o invalidite a sdelil zdravotni problem.Podrobil se rovnez vstupni lekarske prohlidce.Do zamestnani nastoupil 1.8.2017.Se zkusebni dobou 3 mesice. 3.10.2017 mu bylo sdeleno ze strany zamestnavatele,ze s nim konci pracovni pomer v dobe zkusebni./ ze zdravotnich duvodu-sdeleno ustne/.Pismne ma & 66, zak.262/2006 Sb.Ochrana proto takovemu jednani zrejme neexistuje.Diky za Vas nazor.Jana Lorenzova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lorenzová,

je to skutečně tak, jak píšete. Ve zkušební době může zaměstnavatel ukončit pracovní poměr ze dne na den bez toho, aniž by uvedl důvody ukončení pracovního poměru. Nemá cenu vůbec proti tomu protestovat, nebo se nějak bránit. Dokonce i důvod, že je ukončen pracovní poměr ze zdravotních důvodů nelze nijak napadnout. Nehledě na to, že toto sdělení bylo pouze ústní a písemně je ukončení pracovního poměru jiné. Je mi to líto, ale v této věci Vám více nepomohu.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji