Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpověď při inval.důchodu

Autor Velichová
Předmět Výpověď při inval.důchodu
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,prosím o odpověd´na mou otázku:

V roce 2012 jsem prodělala recidivu rakoviny po 14 letech.Ukončila jsem léčbu a po uplynutí 6 měsíců neschopenky mi byla přiznána invalidita III.stupně(70%)  - není schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek.Lékař na posudkové komisi mi řekl,že mám důchod na rok,na rekonvalescenci.

V zaměstnání jsme se dohodli,že budu docházet pracovat  zatím na 2 hod. denně(počítám s ukončením mého důchodu po roce).Zaměstnavatel mi nabídl tuto možnost s tím,že mi dá výpověď dohodou a uzavře se mnou novou smlouvu o dílo.A pak se uvidí.Mám obavu,že mi už nemusí po roce obnovit smlouvu na neurčito.

Je možné při invaliditě jen změnit úvazek a nedávat výpověď?A pokud výpověď tak dohodou?

 

Děkuji Vám zaodpověď,Velichová Jarmila

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Velichová,

doporučuji Vám, abyste si pouze snížila úvazek a nechala si normální pracovní poměr. Zaměstnavatel může Vám dát výpověď ze zdravotních důvodů, takže pokud by trvakl na dohodě, je lépe přistoupit na dohodu, máte alespoň něco. Jako vyjednávací pozici Vám navrhuji normální pracovní smlouvu a snížit úvazek na dvě hodiny a pak se uvidí.

S pozdravem Václav Krása