Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výpověď při ČID

Autor kloboučková
Předmět výpověď při ČID
Dotaz

Dobrý den,mám dotaz.Kamarádka má sníženou pracovní schopnost uznanou trvale a pobírá částečný invalidní důchod.Může jí zaměstnavatel dát výpověĎ z důvodu snížené prac.schop.nebo je pod právní ochranou .Jedná se soukromou firmu a kamarádka pracuje jako prodavačka.Děkuji za odpověĎ

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kloboučková,

osoba pobírající invalidní důchod nepožívá žádné zvláštní právní ochrany v pracovně právních vztazích. Pokud by však zaměstnavatel takového pracovníka propustil z důvodu snížené pracovní schopnosti, tak by se jednalo o jasnou diskriminaci a lze se bránit s poukazem na tzv. antidiskriminační zákon. Pokud by však zaměstnavatel prováděl reorganizace a v této souvislosti propustil některé pracovníky, tak pokud budou dodrženy ustanovení zákoníku práce o odstupném, nelze takové výpovědi zabránit.

S pozdravem.

Václav Krása