Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpověď po zhoršení zdravotního stavu

Autor Miroslav Budač
Předmět Výpověď po zhoršení zdravotního stavu
Dotaz Dobrý den pane Krása. Mám přiznaný 1. stupeň ID(chronické potíže s páteři),jsem ročník 1955. Před třemi roky jsem podepsal pr.smlouvu jako školník. Při vstupní prohlídce mi bylo napsáno záv.lékařkou určité omezení, vzhledem k mému zdr. stavu. Přesto mi byla potom dána k podpisu prac.náplň jako školník-údržbář, kde jsem musel dělat mimo práce školníka i údržbu, jak se říká od komínu po sklep. Tuto prac. náplň jsem "musel" podepsat, jinak bych musel hledat jiné zaměstnání. Na škole byl sice zaměstnán údržbář(důchodce) ale na zkrácený úvazek. Který byl byl letos propuštěn a veškerá manuální práce zůstala jen na mně. Můj zdravotní stav již od počátku začal zhoršovat, přibyla další nemoc(ca). V současné době jsem na PN. Ředitel se vyjádřil, že když nebudu práce schopný, že "se budeme muset rozloučit". Mám pronajatý služební byt a v případě ukončení prac.poměru,jej musím opustit. Proto vás prosím o sdělení jaké mám možnosti, jestli vůbec nějaké mám.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Budači,

bohužel Vaše možnosti nejsou příliš velké. Zaměstnavatel může propustit zaměstnance ze zdravotních důvodů, pokud zaměstnanec není schopen pro zdravotní stav vykonávat činnosti uvedené v pracovní smlouvě. je to dokonce tak, že ze zdravotních důvodů může být pracovník propuštěn bez výpovědní lhůty a nemáte nárok na odstupné. Měl byste nárok pouze na podporu v nezaměstnanosti. Proto bych Vám doporučoval se snažit s panem ředitelem nějak dohodnout.

U služebních bytů je určitá výpovědní lhůta a pokud nemáte náhradní bydlení, tak to není tak, že byste okamžitě s ukončením pracovního poměru musel opustit byt.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji