Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vypoved od zamestnavatele

Autor Jana
Předmět vypoved od zamestnavatele
Dotaz

Dobry vecer.Chci Vas jeste jednou pozadat o radu.  Konci mi rodicovska dovolena a byl mi priznan CID. Zamestnavatel  vsak pro mne nema vhodnou praci. Nabidli mi 2 moznosti- bud to vypoved dohodou a s dvoumesicnim odstupnim, nebo ze mi daji vypoved oni,protoze nemaji pro me vhodnou praci s dvoumesicni vypov. lhotou s tim ze budu doma, takze take budu mit dvoumesicni plat. Pry je to to same, a pro obe strany je vyhoidnejsi dohoda.  Mozna se mylim, no kdyz to bude vypoved dohodou, tak na urade prece mi vypocitaji podporu pravdepodobne z platu rodicov.prispevku. Kdyby byla vypoved dana zamestnavatele a 2 mesice mi platili, tak by byla vypoctena z platu. Uvazuji spravne?  Dekuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

zákoník práce umožňuje zaměstnavateli ukončit se zaměstnancem pracovní poměr z důvodu zdravotního stavu. V případě, že je ukončen pracovní poměr z důvodu zdravotního stavu je v zásadě jedno, zda dojde k dohodě, nebo pracovník dostane výpověď. Možná pro Vás bude výhodnější nechat si dát dvouměsíční výpověď a poté se přihlásit na ÚP o podporu v nezaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása