Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výpověď dohody o vymezení chráněného prac. místa

Autor Jitka Dlábková
Předmět výpověď dohody o vymezení chráněného prac. místa
Dotaz Vážený pane, jsem zaměstnankyní firmy PROVITA s.r.o.,se sídlem Ovčárenská 855, 280 62 Kolín a pracuji v papírnictví v Moravské Třebové. Pracovní místo musím na základě kontroly provedené ředitelem kontaktního pracoviště ÚP Svitavy a výpovědi dohody s vymezení chráněného pracovního místa ukončit, jak mi bylo sděleno jednatelkou a zároveň majitelkou výše uvedené firmy. Jsem invalidou II. stupně a velmi jsem si toho, že mohu být společnosti prospěšná a zároveň sobě i rodině pomoci finančně, vážila. Novou práci nemám šanci získat. Pečlivě jsem si pročetla výpověď, zaslanou ředitelem ÚP Svitavy a dle mého názoru je důvod této výpovědi - porušení ustanovení § 96 odst,1 písm. a) bod 1. zákona č. 262/2006 Sb. Pro Vaši informaci uvádím, že evidence s vyznačením začátku a konce pracovní doby je řádně denně vedena, tak jak tento zákon nařizuje. Musím však podotknout, že zrovna v případě mého výkazu došlo k chybnému zapsání pracovní doby, kdy jsem se ráno dne 23. 10. 2015 ráno do zaměstnání dostavila, byl mi zapsán příchod, avšak vzhledem k mému aktuálnímu zdravotnímu stavu mi byla na tento den (jednalo se o pátek) dána dovolená. V pracovním výkazu však toto nebylo upraveno. Opětovně chci podotknout, že se stala pouze chyba v evidenci, ale nebyl porušen výše citovaný zákon. Prosím o radu, zda je možno se v této situaci účinně bránit. V případě, že budete ochoten mi pomoci, doložím velmi ráda doklady, které mám k dispozici. Pracovní místa byla v rámci firmy zrušena všem 34 zaměstnancům firmy. Všech 34 zaměstnanců patří do kategorie pracovníků se zdravotním postižením. Mé telefonní číslo je 739 151 402, velmi ráda vám zodpovím jakýkoliv dotaz, pokud by jste byl tak laskav a chtěl mi pomoci. S úctou Jitka Dlábková Boršov 157 569 21 Moravská Třebová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dlábková,

v této věci by měla dostat pokutu firma a ne být potrestána Vy. ÚP nemůže dát výpověď. Doporučuji Vám podat žalobu, protože tyto věci se řeší v zásadě jen žalobou. Můžete se před žalobou obrátit ještě na Inspekci práce, ale nejsem jistý, jestloi Vám budou moci pomoct.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji