Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpověď a plný invalidní důchod

Autor Helena Lehotská
Předmět Výpověď a plný invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den, prosím o radu za svoji matku, která nyní řeší problém týkající se ukončení pracovního poměru. Rok se onkologicky léčila a nyní ji bude po roční pracovní neschopnosti přidělen plný invalidní důchod. Má ukončit pracovní poměr dohodou, jak žádá zaměstnavatel? Poté by neměla nárok na odstupné. Její pracovní místo je nyní obsazeno jiným pracovníkem. Nebo má nárok dostat výpověď zaměstnavatelem a tudíž nárok na odstupné? Nevíme si rady - každý tvrdí něco jiného....Na své pracovní místo se zatím vracet nechce z důvodu náročnosti osmihodinové práce. Zaměstnavatel pro ni nemá jinou variantu úpracovního místa v podobě sníženého úvazku. Chceme vědět na co má nárok a co ji může náležet. Předem děkujeme za radu

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lehotská,

pokud nemůže Vaše maminka ze zdravotních důvodů vykonávat současnou práci, má zaměstnavatel právo ukončit s ní pracovní poměr a v takovém případě nemá zaměstnanec právo na odstupné. Tudíže je zcela jedno, zda Vaše maminka ukončí pracovní poměr dohodou, či ji bude dána výpověď. Osobně se domnívám, že lepší je ukončit pracovní poměr dohodou.

S pozdravem Václav Krása