Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpověd

Autor MARIE MOKRA
Předmět Výpověd
Dotaz

Dobrý den, po dlouhodobé nemoci jsem chtěla nastoupit do zaměstnání,ale můj zaměstnavatel mi to neumožnil i když jsem ho nato písemě upozornila.Řekl mi že na mém místě je nová pracovnice.V roce 2009 jsem nastoupila na nemocenskoua během mé nemoci mi zaměstnavatel řekl že mě propustí bez jakého koliv důvodu a chtěl abych podepsala výpověd dohodou .Od1.10.2010mi byl přiznán ID I stupně.Nemocenskou jsem ukončila 16.10.2010 z důvodu aby mi mohl bít vyřizován důchod.V tutu dobu nejsem ani propuštěna a ani nemůžu nastoupit do práce zaměstnavatel  to semnou nechce řešit .Psala jsem na inspektorát práce ani tam mi vtom neuměli pomoci.Nemám tak žádné peníze ani na  svoji nutnou potřebu.Můžu požádat OSSZ O zálohu když nemám ještě výpočet dávky?Můžete mi vtomto pomoci jsem bezradná už se to táhne skoro rok  na právníka nemám peníze a můj zaměstnavatel strká hlavu do písku toto neni přístup inteligentního člověka .Nevím jak se bránit proti takému jednání.Snad i zaměstnanec má právo na slušné jednání .Svuji práci mám ráda a pracovala jsem jako dobrý pracovník to potvrdil i můj zaměstnavatel než došlo ktéto situaci.Smlouvu mám na dobu neurčitou.DěkujiMarie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mokrá,

samozřejmě, že můžete požádat o zálohu. Doporučuji Vám také, abyste se obrátila na Vaší obec s rozšířenou působností a požádala o dávky hmotné nouze. Pokud jde o Váš pracovní vztah se zaměstnavatelem, budete se muset obrátit se žalobou na soud. Doporučuji Vám, abyste navštívila občanskou poradnu, která je v každém okresním městě. Zde Vám můžou poskytnout právní pomoc.

S pozdravem Václav Krása