Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpověď

Autor Pavel Lukášek
Předmět Výpověď
Dotaz

Dobrý den. Je mi 62 let  jsem v 2.stupni inv. důchodu a pracuji na 5. hodin jako truhlář. Tuto práci už zdravotně zvládám těžko. Můžu dát výpověď ze zdravotních důvodů? Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážčený pane Lukášku,

nedoporučoval bych Vám tento postup, protože byste na to doplatil ve starobním důchodu. Pouze v případě, že máte jiné zaměstnání, tak můžete dát výpověď. Potřebujete vydržet do doby nároku na starobní důchod. Pokud byste byl bez zaměstnání, tak u II. stupně ID jste sice zdravotně pojištěn, ale evidence na Úřadu práce Vám zajistí pouze náhradní dobu pro účely důchodového pojištění. To znamená, že byste byl bez příjmu a do důchodového pojištění by Vám nic nešlo.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.