Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpověd´

Autor Blanka
Předmět Výpověd´
Dotaz Vážený pane Kráso, obracím se na vás s prosbou o radu.Pobírám ID IIst.a prac.smlouvu mám na 15hod.týdně což je doporučeno i ošetřujícími lékaři,ale od začátku minulého roku jsem bohužel byla nucena pracovat až 40hod.týdně a mé zdravotní problémy se tím zhořšily.Bohužel jsem již od listopadu v prac.neschopnosti,chtěla bych se informovat jak dlouho budu pobírat nemocenské dávky? Dále bych se chtěla zeptat,jestli pokud bych zaměstnavateli dala výpovědˇze zdr.důvodů zda bych se mohla přihlásit k evidenci na ŮP. Předem děkuji za Vaši odpověd´.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Blanko,

protože pobíráte ID II. stupně, tak by Vám dávky nemocenských dávek neměly být kráceny. To je pouze u ID III. stupně. Pokud byste dala výpověď ze zdravotních důvodů, tak se můžete přihlásit na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, ale nebude Vám plně vyplácena podpora v nezaměstnosti, protože výpověď je z Vaší strany.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji