Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpověď

Autor Valerie
Předmět Výpověď
Dotaz

Dobrý večer.

Pracuji u firmy, která je chráněnou dílnou. Ale práci vykonávám pro jinou firmu. Pracuji jako jejich kmenový zaměstnanci. Byl mi nadále ponechán ČID 1.stupně. Donesla jsem zaměstnavateli pracovní rekomandaci a požádala ho o možnost pracovat na jiné lehčí pozici, která ve firmě samozřejmě je!!!! Ale jeho odpověď byla, že rozvážeme pracovní poměr.

Když jsem nastupovala před 9 lety, tak rekomandace byla úplně stejná jako ta nově vydaná a pracovní smlouva je taky uzavřená na jinou pozici, než vykonávám nyní. Přijde mi to nefér.

Jak má vypadat výpověď a paragraf, který podepíši abych mohla žádat o podporu v nezaměstnanosti???

A má zaměstnavatel možnost mě propusti, když lehčí pozice ve firmě existují???

Děkuji za Váš čas a odpověď Valerie Krutinová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Valerie,

myslím si, že zaměstnavatel Vás nemůže jen tak propustit, zvlášť, pokud se jedná o chráněnou dílnu, kde je více jak 50 % OZP. Doporučuji Vám, abyste v žádném případě nepodepisovala žádnou dohodu o rozvázání pracovního poměru. Zaměstnavatel bude těžko prokazovat, že Vám dává výpověď z důvodu zdravotního stavu, protože jeho pracoviště je uzpůsobeno osobám se zdravotním postižením. Musíte vyčkat jeho kroků.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.