Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výpověď

Autor Pokorný
Předmět výpověď
Dotaz

Dobrý den,

pracuji u jedno podniku od promoce  dosud a mám 4roky do starobniho důchodu.Ale měl jsem pracovní úraz a byl mi uznán ID 1.stupně s tím,že můžu pracovat dále jak doposud.Mému zaměstnavateli se to nelíbí a chce mě poslat k závodnímu lékaři s tím,aby mi můj zdrav. stav přezkoumal.Pokud určí ,že podle něho nemůžu  své místo zastávat tak mě okamžitě z práce propustí.Lze takto vůbec nelidsky postupovat.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pokorný,

zaměstnavatel má právo zjistit, zda zaměstnanec splňuje zdravotní předpoklady pro výkon konkrétní práce. Pokud závodní lékař rozhodne, že Váš zdravotní stav neodpovídá vykonávané práci, tak by Vám měl nejprve nabídnout jinou práci. Pokud však zdokumentuje, že takovou práci pro Vás nemá, tak Vás může propustit z práce, a to bez odstupného. Pokud by se tak stalo, prosím, abyste se hned zaregistroval na ÚP, protože by Vám běžely tři roky evidence jako uchazeče o zaměstnání do nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása