Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpoved

Autor Mirka
Předmět Výpoved
Dotaz

Dobrý den,

měla bych prosím dotaz ohledně vyplacení odstupného v případě ukončení pracovního poměru sjednaného na dobu neurčitou na zkrácený úvazek. Jsem plně invalidní důchodce III.stupně a zaměstnavatel se mnou chce ukončit pracovní poměr. Zaměstnavatel mi chce dát výpověd z organizačních důvodů. Jak mám prosím postupovat?

Předem děkuji za odpoved.

Mirka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mirko,

v žádném případě nepodepisujte žádnou dohodu o ukončení pracovního poměru. Pokud Vám dá zaměstnavatel výpověď z organizačních důvodů, což můlže učinit, musí Vám vyplatit odstupné 3 měsíce.

Pokud je v kolektivní smlouvě uveden jiný počet měsíců, tak zaměstnavatel je povinen to dodržet.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.