Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výpočet starobního důchodu při pobírání 10 let ČID

Autor Dana
Předmět výpočet starobního důchodu při pobírání 10 let ČID
Dotaz Dobrý den, moc prosím o odpověď. Jsem 10 let v ČID a tudíž i pracuji na méně hodin skoro za nulovou mzdu. Jak se promítne tato skutečnost do výpočtu starobního důchodu? Mám nutně hledat práci s vyšší mzdou? A ještě něco nechápu, proč stát vyplácí "příživníkům" příspěvek na zaměstnávání invalidů místo toho, aby dal polovinu těchto nákladů invalidovi a ten by mohl klidně zůstat doma,nepajdat do práce za každou cenu a tak si ještě zhoršovat zdravotní stav? Je to konkrétních 8 případů u bezpečnostní agentury, která zaměstnává 100% ČID. Dělám celý měsíc pouze noční směny za 6500,-hrubého.Od zadavatele dostane na moji práci 27000,- a zřejmě i příspěvek od státu 75%vynaložených nákladů(asi 5000,-?) Potvrzení o důchodu odevzdávám každé čtvrtletí. Jsem vyčerpaná, nemoci se přidávají, ale do práce chodit musím kvůli odpracovaným rokům a i financím. Jiná práce opravdu nejde sehnat a tohle je fakt parazitování na nemocných. Obodování nemocí je opravdu hodně tvrdé a místy i nelogické..Proč to tak je???

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

doporučuji Vám si najít lépe placené zaměstnání, abyste měla slušný starobní důchod. Pokud pracujete na zkrácený úvazek, tak Váš zaměstnavatel neporušuje žádný právní předpis, i když uznávám, že Vaše mzda je ostudná. Bohužel však do toho zasahovat nemohu. Musíte vy sami zaměstnanci se mezi sebou domluvit a snažit se od zaměstnavatele získat vyšší mzdu.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.