Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vyplacení mzdy ve výp. lhůtě (ZP § 52, odst. e)

Autor Milan Vít
Předmět vyplacení mzdy ve výp. lhůtě (ZP § 52, odst. e)
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso,

byl mi nově přiznán ČID 2. st. a následně jsem dostal výpověď dle ZP § 52, odst. e) tedy ze zdravotních důvodů s dvouměsíční výpovědní lhůtou. S odůvodněním, že pro mě není práce, nemám už chodit do práce a nebude mi vyplacena žádná mzda. Domnívám se však, že překážka v práci je na straně zaměstnavatele a proto mi mzda náleží.

Děkuji za názor. M. Vít 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Víte,

obávám se, že v případě přiznání ID a zhoršení zdravotního stavu má zaměstnavatel možnost propustit zaměstnance ze zdravotních důvodů a to i bez výpovědní lhůty. Tudíž se domnívám, že Váš zaměstnavatel postupuje přesně v souladu se zákonem.

S pozdravem

Václav Krása